LETNIE

 

NOKIAN WETPROOF


Nowy członek rodziny nowoczesnych letnich opon Nokian Tyres Nokian Wetproof, to bezpieczna i niezawodna opona do samochodów osobowych, przeznaczona na rynek środkowoeuropejski. Gwarantuje spokój i bezpieczeństwo w deszczowe dni dzięki znakomitym parametrom hamowaniana mokrej nawierzchni oraz minimalizacji ryzykaaquaplaningu. Nokian Wetproof to optymalne połączenie wygodybezpieczeństwa, stabilne zachowanie na mokrej jezdni i komfort jazdy w trudnych warunkach. Tajemnicą zrównoważonych właściwości na suchej i mokrej nawierzchni jest nowa koncepcja podwójnej strefy bezpieczeństwa Wyjątkowa technologia gwarantuje spokój i bezpieczeństwo w każdych warunkach, jednocześnie zmniejszając opory toczenia i zużycie paliwa, by zadbać o środowisko naturalne. Potwierdzeniem najwyższej klasy Nokian Wetproof jest znak jakościTÜV. Wyróżnienie, przyznawane przez niezależny instytut badawczyTÜV SÜD, poświadcza najwyższą jakość i osiągi Nokian Wetproof w porównaniu z produktami konkurencji. Nowe opony Nokian Wetproof dostępne są z indeksem prędkości T (190km/h), H (210 km/h), V (240 km/h) oraz W (270 km/h).

   
   
   
   
 

NOKIAN POWERPROOF

Nowe opony letnie znakomicie radzą sobie w każdych, letnich warunkach drogowych. Zapewniają wyjątkową stabilność i precyzyjne sterowanie przy nagłych zmianach pasa ruchu i ostrym hamowaniu. Nokian Powerproof należą do nowej generacji letnich opon Nokian Tyres zaprojektowanych z myślą o rynku środkowoeuropejskim. Nokian Powerproof gwarantują łatwość prowadzenia i najwyższy komfort jazdy, jak przystało na opony  dedykowane do samochodów osobowych wyższej klasy (kategoria UHP). Oferta obejmuje 51 produktów w rozmiarach od 17 do 20 cali, z indeksem prędkości W (270 km/h) i Y (300 km/h). 

   
   
   
   
 


Przeznaczona do małych i średnich samochódów osobowych.

Opona Nokian eLine 2 to nowa opona letnia przeznaczona do samochodów klasy średniej. Nowe opony Nokian eLine 2 posiadają klasyfikację AA, zapewniając maksymalne osiągi w każdych warunkach klimatycznych. W kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni  zostały sklasyfikowane do najwyższej klasy A. Opony Nokian eLine 2 gwarantują bezpieczeństwo, stabilność jazdy, precyzje reakcji oraz komfort jazdy od pierwszych dni wiosny, aż do późnej jesieni. Unikalna technologia Coanda Nokian Tyres przyspiesza odprowadzanie wody z powierzchni styku opony, efektywnie zapobiegając zjawisku aquaplaningu.

 

 
 
   
   
   
   


Przeznaczona do małych i średnich samochódów osobowych.

Opona Nokian iLine to nowa opona letnia przeznaczona do mniejszych i średnich samochodów rodzinnych. Opony Nokian iLine zapewniają bezpieczną jazdę w każdych warunkach pogodowych panujących latem. Opona Nokian iLine zachowuje stabilność i niezawodność nawet w ekstremalnych warunkach. Wyjątkowe rowki Venturi chronią przed wystąpieniem  zjawiska aquaplaningu, a olej sosnowy wykorzystany w produkcji mieszanki gumowej zwiększa wytrzymałość opon.

 

 

 
   
   
   
 


Przeznaczona do samochodów klasy średniej i wyższej o dużej mocy silnika.

Opona Nokian Line to specjalista od mokrej nawierzchni, doskonale radzi sobie ze zmiennymi warunkami jazdy, które są typowe dla okresu letniego. Opona Nokian Line została zaprojektowana z myślą o warunkach pogodowych panujących w Europie Środkowej. Innowacyjny asymetryczny bieżnik typu inside/outside gwarantuje doskonałe odprowadzanie wody, wyjątkową przyczepność i maksymalne bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni.

 
   
   
   
   
 
 
 

Przeznaczona do samochodów klasy wyższej o sportowym charakterze i dużej mocy silnika.

Opona Nokian zLine to stabilna, precyzyjna i cicha opona letnia stworzona do szybkiej, sportowej jazdy. Nokian zLine doskonale radzi sobie w ekstremalnych warunkach i jest niezawodna w zmieniających się warunkach drogowych charakterystycznych dla klimatu Europy Środkowej. Opona Nokian zLine posiada asymetryczny wzór bieżnika różniący się zewnętrzną i wewnętrzną częścią, nanotechnologiczną warstwową budowę, a do jej produkcji wykorzystano nową generację gumowej mieszanki. Te nowoczesne technologie zapewniają znakomitą przyczepność na mokrej nawierzchni i wyjątkowy komfort jazdy.