Adres
92-701 Łódź, Lipiny 72B
Telefon
+48 600 833 170
E-mail
opony@rotej.pl
MenuMenu
NOKIAN ZLINE SUV

NOKIAN ZLINE SUV

Opona letnia Nokian zLINE SUV to propozycja dla właścicieli samochodów SUV o dużej mocy silnika i sportowym charakterze. 

Nowoczesne rozwiązania, liczne testy i badania pozwoliły firmie Nokian Tyres stworzyć oponę klasy premium dostosowaną do jazdy z dużą prędkością zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni.

Asymetryczny bieżnik, sztywny obszar barku inside/ouside oraz szerokie, masywne żebra odpowiadają za kontakt opony z nawierzchnią, precyzję i stabilność prowadzenia oraz płynną i pewną jazdę po zakrętach. Opona Nokian zLine SUV gwarantuje optymalne prowadzenie i zapewnia komfort jazdy.

Aby zminimalizować zjawisko aquaplaningu i zwiększyć odprowadzenie wody z powierzchni bieżnika zastosowano agresywne rowki w kształcie noży oraz rowki trąbkowe (rowki Trumpeta), które odprowadzają wodę do głównych rowków wzdłużnych.

Cztery szerokie polerowne główne rowki precyzyjnie odprowadzają z powierzchni bieżnika  nadmiar wody zapobiegając zjawisku aquaplaningu

Zastosowana mieszanka powierzchni tocznej zLine z korali i krzemu zapewnia lepszą odporność na zużycie, poprawia stabilność prowadzenia oraz gwarantuje znakomitą przyczepność na mokrej nawierzchni. Mieszanka zachowuje swoje parametry niezależnie od wahań temperatury 

Opatentowana przez fińskiego producenta technologia Nokian Aramid Sidewalls gwarantuje zwiększoną wytrzymałość opony. Zastosowane w boku opony trwałe odcinkowe włókna aramidowe chronią oponę przed rozcięciem i uszkodzeniem. Włókna aramidowe stosowane są w przemyśle militarnym i lotniczym.

 

Wskaźnik zużycia bieżnika (DSI) oznaczony cyframi i kroplą wody informuję kierowcę o głębokości bieżnika. Znikająca kropla wody ostrzega przed granicznym zużyciem bieżnika na poziomie 4 mm. Wartość ta wskazuje na zwiększone ryzyko aquaplaningu oraz daje sygnał o wymianie opon na nowe.

Podstawowe informacje

PRZEZNACZENIE:
SAMOCHODY SUV
SEZON:
LETNIE
ROZMIARY:
17-20 Cali
INDEKSY PRĘDKOŚCI:
V=240 km/h, W=270 km/h, Y=300 km/h
TECHNOLOGIE:
NOKIAN ARAMID SIDEWALLS

Zapytaj o produkt
NOKIAN ZLINE SUV

Akceptacja RODO...
WSKAŹNIK ZUŻYCIA BIEŻNIKA

TECHNOLOGIA ARAMIDOWEJ ŚCIANY BOCZNEJ