Adres
92-701 Łódź, Lipiny 72B
Telefon
+48 600 833 170
E-mail
opony@rotej.pl
MenuMenu
NOKIAN WEATHERPROOF SUV

NOKIAN WEATHERPROOF SUV

Bezpieczeństwo zimą i precyzja w lecie, tak można opisać opony całoroczne Nokian Weatherproof SUV. Opony Nokian Weatherproof SUV gwarantują doskonałą przyczepność w zimie oraz doskonałe, stabilne prowadzenie w lecie. To uniwersalne opony dla kierowców samochodów typu SUV i crossoverów, którzy chcą uniknąć sezonowej wymiany opon. W produkcji opon fiński producent Nokian Tyres wykorzystał innowacyjne rozwiązania oraz wieloletnią wiedzę i doświadczenie. Liczne testy potwierdziły, że opony całoroczne Weatherproof SUV wyróżniają się na tle konkurencyjnych opon wielosezonowych. Symbol płatka śniegu i trzech szczytów górskich (3PMSF - three-peak mountain snowflak) oznacza, że opony posiadają homologację na zimę. Opony są oficjalnie dopuszczone do użytku w okresie zimowym.

Agresywna, kierunkowa rzeźba bieżnika zapewnia bezpieczeństwo zarówno na suchych, mokrych ośnieżonych i pokrytych błotem pośniegowym nawierzchniach.

Środkowa część bieżnika składająca się z klocków klinowych swoim kształtem przypominającym ostrze siekiery odpowiada za doskonałą przyczepność i pewne trzymanie opony na ośnieżonych drogach. Dzięki głębokim kanałom między centralnymi klockami ograniczono zjawisko aquaplaningu w lecie i slushplaningu w zimie. Kanały te skutecznie odprowadzają wodę i błoto pośniegowe z przestrzeni powstałej pomiędzy oponą a drogą. Podobną funkcję spełniają rownież polerowane szerokie rowki. 

Bark opony został wzmocniony tak aby zwiększyć jego sztywność. Takie rozwiązanie wpływa na  zwiększenie stabilności i precyzji prowadzenia na suchej nawierzchni.

Specjalnie opracowana mieszanka gumowa na bazie krzemionki została przystosowana do zmiennych warunków pogodowych panujących przez cały rok. Mieszanka bieżnika doskonale radzi sobie w szerokim zakresie temperatur i jest odporna na zużycie podczas eksploatacji w lecie. Nowa generacja mieszanki zapewnia niskie opory toczenia oraz bezpieczeństwo na drodze latem i zimą. 

Innowacyjna technologia Nokian Aramid Sidewalls (technologia aramidowej ściany bocznej) gwarantuje zwiększoną odporność na uszkodzenia i przebicia. Wytrzymałe krótkie włókna aramidowe znajdujące się w boku opony zapewniają kierowcom samochodów SUV i crossoverów większe bezpieczeństwo podczas poruszania się zarówno po mieście jak i po drogach nieutwardzonych.

Umieszczone w centralnej części bieżnika wskaźniki: zużycia bieżnika (DSI) i zimowego bezpieczeństwa (WSI) informują kierowcę o stopniu zużycia się opony. Cyfry od 8 do 4 wyrażone w mm zanikają wraz ze zużywaniem się opony. Symbol płatka śniegu informuje o granicznej wartości głębokości bieżnika równej 4mm. To daje sygnał użytkownikowi do wymiany opony na nową.

Podstawowe informacje

PRZEZNACZENIE:
SAMOCHODY SUV/4X4
SEZON:
CAŁOROCZNE
ROZMIARY:
16-19 Cali
INDEKSY PRĘDKOŚCI:
H=210 km/h, V=240 km/h
TECHNOLOGIE:
NOKIAN ARAMID SIDEWALLS

Zapytaj o produkt
NOKIAN WEATHERPROOF SUV

Akceptacja RODO...
WSKAŹNIK ZUŻYCIA BIEŻNIKA

TECHNOLOGIA ARAMIDOWEJ ŚCIANY BOCZNEJ