Adres
92-701 Łódź, Lipiny 72B
Telefon
+48 600 833 170
E-mail
opony@rotej.pl
MenuMenu
NOKIAN WR C3

NOKIAN WR C3

NOKIAN WR C3 to opony zimowe przeznaczone do samochodów dostawczych i VAN. Zastosowane innowacje, specjalna rzeźba bieżnika oraz zimowa mieszanka gumowa gwarantują niezwykłą wytrzymałość i precyzje prowadzenia w trudnych i zmiennych warunkach pogodowych panujących zimą.

Opony zimowe Nokian WR C3 to propozycja dla kierowców samochodów dostawczych i Van przewożących lekkie i cięższe ładunki. Opony Nokian WR C3 wykorzystują nowoczesne i innowacyjne rozwiązania zaprojektowane przez fińskiego producenta Nokian Tyres.

Do produkcji zimowych opon WR C3 zastosowano nowej generacji wytrzymałą mieszankę gumową, której skład gwarantuje bezpieczną jazdę po suchej, zaśnieżonej i pokrytej błotem pośniegowym nawierzchni. 

Mieszanka gumowa dobrze reaguje na zmiany temperatur. Zwiększa przyczepność, wpływa na trwałość i zużycie opony. Specjalnie zaprojektowana elastyczna mieszanka gumy znajdująca się w obszarze stopki doskonale przylega do felgi, zwiększając wytrzymałość opony przy dużych obciążeniach. Zastosowanie tego rodzaju gumy poprawia komfort jazdy przez ograniczenie drgań i  hałasu dostających się do wnętrza pojazdu.

Agresywny kierunkowy bieżnik pokryty siecią gęstych lameli gwarantuje maksymalną przyczepność na drodze pokrytej błotem pośniegowym. Jednorodne centralne żebro poprawia stabilność prowadzenia i odpowiada za równomierne zużywanie się opony.

Kieszonkowe lamele tzw. odciągacze wody odprowadzają wodę z nawierzchni drogi zwiększając przyczepność opony.

Nokian WR C3 posiadają podwójną stalową konstrukcję dzięki której opony wytrzymują duże przeciążenia i nadmierną eksploatację. 

Technologia Nokian Aramid Sidewalls wykorzystująca krótkie włókna aramidowe w konstrukcji boku opony odpowiada za wytrzymałość opony. Włókna aramidowe wykorzystywane w przemyśle lotniczym i militarnym charakteryzują się niezwykłą odpornością na uszkodzenia i przebicia.

 

Zimowy wskaźnik bezpieczeństwa (WSI) oraz wskaźnik zużycia bieżnika (DSI) opatentowany przez firmę Nokian Tyres informuje o stopniu zużywania się opony. Symbol płatka śniegu określa głębokość bieżnika na poziomie 4 mm. Jego zniknięcie oznacza graniczną głębokość bieżnika i informuje o konieczności wymiany opony na nową. Cyfry od 8 do 4 mm  ścierają się w miarę zużywania się bieżnika.

Kierowcy samochodów dostawczych powinni w szczególny sposób dbać o odpowiednie ciśnienie i eksploatacje opon. Prawidłowe ciśnienie zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy oraz wpływa na zużycie się opon. Pole informacyjne umieszczone na boku opony pozwala na oznaczenie wartości ciśnienia, pozycji montażu opon na samochodzie oraz momencie obrotowym dokręcenia kół.  

 

 

 

Podstawowe informacje

PRZEZNACZENIE:
SAMOCHODY DOSTAWCZE
SEZON:
ZIMOWE
ROZMIARY:
14-17 Cali
INDEKSY PRĘDKOŚCI:
R=170 km/h, S=180 km/h, T=190 km/h
TECHNOLOGIE:
NOKIAN ARAMID SIDEWALLS

Zapytaj o produkt
NOKIAN WR C3

Akceptacja RODO...
WSKAŹNIK ZUŻYCIA BIEŻNIKA

TECHNOLOGIA ARAMIDOWEJ ŚCIANY BOCZNEJ