Adres
92-701 Łódź, Lipiny 72B
Telefon
+48 600 833 170
E-mail
opony@rotej.pl
MenuMenu
NOKIAN eLINE 2

NOKIAN eLINE 2

Nokia eLine2 została stworzona z myślą o ekonomicznej i ekologicznej jeździe od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Dzięki wiedzy, doświadczeniu oraz kompleksowym analizom firma Nokian Tyres stworzyła oponę, która gwarantuje wyższe bezpieczeństwo, znakomitą sterowność na mokrej i suchej nawierzchni oraz efektywność paliwową – najlepszą w branży w klasie A.
Jazda na oponach Nokian eLine 2 pozwala zaoszczędzić od 0,6 l/100 km (różnica między klasami A i G) i skrócić drogę hamowania przy prędkości 80 km/godz. o 18 m (4 długości pojazdu) w porównaniu z przeciętną oponą letnią (różnica między klasami A i F w klasyfikacji UE).

Do produkcji opon Nokian eLine2 zastosowano specjalne niskoaromatyczne oczyszczone oleje, które pozbawione są substancji toksycznych i rakotwórczych.
Technologia Nokian Tyres Coanda gwarantuje efektywną ochronę przed aquaplaningiem nawet w przypadku znacznego zużycia bieżnika. Klocki bieżnika po wewnętrznej stronie swoim kształtem przypominają pochylnię, umożliwiającą odprowadzanie wody z rowków wzdłużnych do poprzecznych. Efekt Coandy wykorzystywany jest do poprawy aerodynamiki skrzydeł samolotu i bolidów formuły 1.
Silent Groove Design innowacyjna technologia cichych rowków odpowiada za komfort podczas jazdy, redukując hałas wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Półkoliste wgłębienia swoim kształtem przypominające powierzchnię piłeczki golfowej umieszczone na ścianach żeber poprzecznych kontrolują przepływ powietrza, zwiększając komfort akustyczny, co czyni jazdę przyjemnie cichą.
Silent Sidewall Technology, technologia cichej ściany bocznej odpowiada za wytłumienie wibracji oraz hałasu przenoszonych podczas kontaktu opony z podłożem.
Rowki Tumpeta umieszczone na krawędziach opony chronią przez zjawiskiem aquaplaningu gwarantując bezpieczną i stabilną jazdę po mokrej nawierzchni i podczas odpadu deszczu.

Innowacyjny wskaźnik zużycia bieżnika (DSI) umieszczony na środkowym żebrze informuje o głębokości rowków. Znikające liczby i kropla wody wskazują poziom zużycia bieżnika.

Podstawowe informacje

PRZEZNACZENIE:
SAMOCHODY OSOBOWE
SEZON:
LETNIE
ROZMIARY:
15-16 Cali
INDEKSY PRĘDKOŚCI:
H=210 km/h, W=270 km/h
CERTYFIKAT TÜV:
Poddane testom przez TÜV SÜD Product Service GmbH w lipcu - sierpniu 2016 na podstawie zamówienia Nokian Tyres. Rozmiar opony: 205/55 R16 94W; samochód: VW Golf VII; miejsce testów: Papenburg (D), Wachauring (A); Nr raportu 713086306-EL2HW.

Zapytaj o produkt
NOKIAN eLINE 2

Akceptacja RODO...
WSKAŹNIK ZUŻYCIA BIEŻNIKA