Adres
92-701 Łódź, Lipiny 72B
Telefon
+48 600 833 170
E-mail
opony@rotej.pl
MenuMenu
NOKIAN WR SUV 3

NOKIAN WR SUV 3

Opony zimowe Nokian WR SUV 3 to propozycja dla kierowców samochodów typu SUV i 4x4. Produkcja opon zimowych Nokian WR SUV 3 wykorzystuje innowacyjne rozwiązania, nowoczesne technologie oraz wieloletnie doświadczenie i wiedzę firmy Nokian Tyres. Liczne testy potwierdzają  bezpieczeństwo, precyzje prowadzenia i wytrzymałość opon Nokian WR SUV 3.

 

Symetryczny, kierunkowy wzór bieżnika oraz nowoczesna mieszanka gumowa Nokian Twin Trac SUV Silica skutecznie zapobiegają zjawisku aquaplaningu i poślizgowi na błocie pośniegowym.

Wyjątkowa mieszanka gumowa Nokian Twin Trac SUV Silica z dużą zawartością naturalnego kauczuku, krzemionki oraz oleju rzepakowego reaguje na zmiany temperatur oraz gwarantuje dobrą przyczepność, ekonomiczną jazdę i odporność na zużycie 

Specjalny kierunkowy wzór bieżnika w kształcie strzałki oraz centralne wzdłużne żebro odpowiadają za stabilne i precyzyjne prowadzenie samochodu w zmiennych warunkach pogodowych panujących zimą na drogach Europy Środkowej. Kierowcy samochodów SUV o większej mocy silnika mogą cieszyć się bezpieczną i bezkompromisową jazdą na suchej, ośnieżonej jak i pokrytej błotem pośniegowym nawierzchnią. 

Chwytaki śniegowe Snow Claws oraz liczne lamele umieszczone w blokach bieżnika odpowiadają za maksymalną przyczepność opony na świeżym, miękkim śniegu.

Lamele blokujące 3D Lock Sipes dzięki wbudowanemu w mechanizmowi blokującemu wspomagają blok bieżnika podczas otwierania się lameli. 

Szerokie polerowane rowki skutecznie odprowadzają wodę i błoto pośniegowe z powierzchni bieżnika zapobiegając zjawisku aquaplaningu.

Stabilizatory Groove Lifts znajdujące się w blokach bieżnika obok żebra centralnego zapewniają pełną kontrolę i stabilność prowadzenia na suchej drodze.

 

Innowacyjna technologia Nokian Aramid Sidewalls – technologia aramidowych ścian bocznych zapewnia ochronę przed przebiciem oraz przecięciem boku opony. Włókna aramidowe wykorzystane w przemyśle lotniczym i militarnym wzmacniają ścianę boczną opony czyniąc ją wytrzymałą na uszkodzenia

 

Znajdujące na centralnym żebrze cyfry tzw. wskaźnik zużycia bieżnika (DSI) informują o głębokości bieżnika wyrażonej w milimetrach. Symbol płatka śniegu tzw. zimowy wskaźnik bezpieczeństwa (WSI) wskazuje głębokość bieżnika na poziomie 4 mm. Wraz z zużyciem się opony cyfry zanikają. Znikający płatek śniegu informuje kierowcę o granicznej wartości 4 mm i konieczności wymiany opony na nową. Oba wskaźniki wpływają na poprawę bezpieczeństwa jazdy.

Podstawowe informacje

PRZEZNACZENIE:
SAMOCHODY SUV/4X4
SEZON:
ZIMOWE
ROZMIARY:
15-20 Cali
INDEKSY PRĘDKOŚCI:
T=190 km/h, H=210 km/h, V=240 km/h
TECHNOLOGIE:
NOKIAN ARAMID SIDEWALLS

Zapytaj o produkt
NOKIAN WR SUV 3

Akceptacja RODO...
WSKAŹNIK ZUŻYCIA BIEŻNIKA

TECHNOLOGIA ARAMIDOWEJ ŚCIANY BOCZNEJ