Adres
92-701 Łódź, Lipiny 72B
Telefon
+48 600 833 170
E-mail
opony@rotej.pl
MenuMenu
NOKIAN POWERPROOF SUV

NOKIAN POWERPROOF SUV

Opony Nokian Powerproof SUV to nowe opony letnie zaprojektowane w oparciu o nowoczesne rozwiązania i technologie zaproponowane przez fińskiego producenta Nokian Tyres
Według inżynierów Nokian Tyres nowy wzór i struktura bieżnika idealnie sprosta wymaganiom kierowców samochodów SUV lubiących jazdę z dużymi prędkościami. Opony Nokian Powerproof SUV zapewniają przewidywalne zachowanie i precyzyjne prowadzenie niezależnie od prędkości i zmiennych warunków pogodowych panujących w okresie wiosenno-letnim. 
Technologia Dual Zone Safety  wykorzystana w produkcji modeli opon osobowych (Nokian Powerproof i Wetproof) wielokrotnie wyróżnionych w testach motoryzacyjnych, gwarantuje stabilność, precyzję prowadzenia po mokrej i suchej nawierzchni. Dual Zone Safety została podzielona na dwie strefy: zewnętrzną i wewnętrzną. Zewnętrzna strefa Power Zone odpowiada za pewne, stabilne i kontrolowane prowadzenie pojazdu po prostej i krętej drodze. Wewnętrzna strefa Wet Safety Zone zwiększa przyczepność oraz ochronę przed aquaplnningiem
Nowatorska mieszanka gumowa Dynamic Grip zawierająca w składzie polimery i struktury molekularne tworzące siatkową strukturę, gwarantują bezpieczeństwo prowadzenia w deszczu, po mokrej i suchej nawierzchni. Wielowarstwowa struktura bieżnika wpływa na zmiejszenie oporów toczenia co przekłada się na oszczędności w zużyciu paliwa.
Ciche rowki Silent Groove poprawiają komfort podczas jazdy. Specjalnie zaprojektowane wgłębienia umieszczone na ścianach żeber, przypominające swoim kształtem strukturę piłeczki golfowej minimalizują poziom hałasu wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Ponadto znaczącą redukują opór toczenia, chłodząc oponę i zwiększając w ten sposób odporność na zużycie.
Technologia aramidowej ściany bocznej zwiększa wytrzymałość i żywotność opony. Specjalne krótkie włókna aramidowe wykorzystywane w przemyśle lotniczym i militarnym chronią bok opony przed uszkodzeniem i rozcięciem.  
Wskaźnik zużycia bieżnika (DSI) informuję kierowcę o stopniu zużycia opony. Cyfry znikają wraz z zużywaniem się bieżnika. Kropla wody oznacza głębokość bieżnika na poziomie 4 mm. Zniknięcie tego oznaczenia daje sygnał o granicznej głębokości 4 mm i konieczności wymiany opony na nową. To innowacyjne rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo jazdy i ostrzega przez niebezpiecznym zjawiskiem aquaplaningu.

Podstawowe informacje

PRZEZNACZENIE:
SAMOCHODY SUV/4X4
SEZON:
LETNIE
ROZMIARY:
17-21 Cali
INDEKSY PRĘDKOŚCI:
V=240 km/h, W=270 km/h, Y=300 km/h
TECHNOLOGIE:
ARAMID SIDEWALLS

Zapytaj o produkt
NOKIAN POWERPROOF SUV

Akceptacja RODO...
WSKAŹNIK ZUŻYCIA BIEŻNIKA

TECHNOLOGIA ARAMIDOWEJ ŚCIANY BOCZNEJ