Adres
92-701 Łódź, Lipiny 72B
Telefon
+48 600 833 170
E-mail
opony@rotej.pl
MenuMenu
NOKIAN CLINE VAN

NOKIAN CLINE VAN

Opony letnie Nokian cLine Van dzięki asymetrycznej konstrukcji bieżnika prowadzą się stabilnie nawet przy cięższym załadunku. Faliste rowki (Wave Support) umieszczone na środkowym rowku bieżnika odpowiadają za stabilność boczną opony, wzmacniając ją. Dzięki temu opony są odporne na zużycie i nie odkształcają się.

Zaprojektowana specjalna mieszanka gumowa Clinch (Special clinch rubber compound) została pozbawiona szkodliwych substancji chemicznych i rakotwórczych. Dzięki niej opony letnie Nokian cLine Van charakteryzują się wysoką trwałością i przyczepnością na mokrych nawierzchniach zapobiegając zjawisku aquaplaningu. Zastosowanie mieszanki w obrębie stopki opony zapobiega zużyciu się opony podczas przewożenia ciężkich ładunków oraz wpływa na obniżenie drgań i hałasu na zewnątrz i wewnątrz pojazdu. 

Technologia aramidowej ściany bocznej - Nokian Aramid Sidewalls zapewnia znakomitą wytrzymałość i trwałość opony. Wykorzystane krótkie włókna aramidowe w boku opony chronią ją przed uszkodzeniem i przecięciem. Włókna aramidowe są wykorzystywane w przemyśle lotniczym i wojskowym.

 

Wskaźnik zużycia bieżnika (DSI) znajdujący się na czole bieżnika informuje kierowcę o stopniu zużycia się opony. Cyfry od 8 do 3 mm oraz symbol kropli wody pokazują głębokość bieżnika. Cyfry znikają wraz z zużywaniem się opony. Znikający symbol kropli wody informuje o granicznej wartości głębokości bieżnika dając sygnał kierowcy o konieczności wymiany opony na nową. Takie rozwiązanie wpływa na poprawę bezpieczeństwa jazdy.

 

Kierowcy samochodów dostawczych powinni w szczególny sposób dbać o odpowiednie ciśnienie i eksploatacje opon. Prawidłowe ciśnienie zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy oraz wpływa na zużycie się opon. Pole informacyjne umieszczone na boku opony pozwala na oznaczenie wartości ciśnienia, pozycji montażu opon na samochodzie oraz momencie obrotowym dokręcenia kół.  

 

Podstawowe informacje

PRZEZNACZENIE:
LEKKIE SAMOCHODY DOSTAWCZE, VAN
SEZON:
LETNIE
ROZMIARY:
14-17 Cali
INDEKSY PRĘDKOŚCI:
S=180 km/h, T=190 km/h
TECHNOLOGIE:
NOKIAN ARAMID SIDEWALLS

Zapytaj o produkt
NOKIAN CLINE VAN

Akceptacja RODO...
WSKAŹNIK ZUŻYCIA BIEŻNIKA

TECHNOLOGIA ARAMIDOWEJ ŚCIANY BOCZNEJ