Adres
92-701 Łódź, Lipiny 72B
Telefon
+48 600 833 170
E-mail
opony@rotej.pl
MenuMenu
NOKIAN POWERPROOF

NOKIAN POWERPROOF

Opony letnie Nokian Powerpoof to nowa generacja opon letnich zaprojektowanych przez firmę Nokian Tyres. Zostały stworzone do samochodów segmentu UHP (klasy wyższej) poruszających się po drogach Europy Środkowej. Nowa konstrukcja opon Nokian Powerpoof gwarantuje łatwość i komfort prowadzenia w zmiennych warunkach pogodowych.

Opracowana przez Nokian Tyres koncepcja podwójnej strefy bezpieczeństwa Dual Zone Safety Concept zapewnia pewny i precyzyjny kontakt opony z podłożem, zarówno na mokrej jak i suchej nawierzchni. Strefa bezpiecznej jazdy na mokrej powierzchni (Wet Safety Zone) zmniejsza ryzyko aquaplaningu, dzięki czemu opona zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy w deszczu. Ich znakomitą sterowność potwierdził znany mistrz świata Formuły 1 Mikka Hakkinen. Przyznany przez niezależny instytut badawczy TUV SUD znak jakości potwierdza wszechstronność i wysokie osiągi opon letnich Nokian Powerproof.
Najważniejszym elementem nowoczesnych opon Nokian Powerproof jest zastosowanie trzech głównych szerokich i mocnych  żeber odpowiedzialnych za precyzje sterowania przy jeździe z dużą prędkością od wczesnej wiosny do gorących letnich dni.

Do produkcji asymetrycznego bieżnika opon letnich Nokian Poweproof wykorzystano kilka różnych mieszanek gumowych. Mieszanka Dynamic Grip dzięki swojej strukturze składającej się z funkcjonalnych łańcuchów cząstek i polimerów, tworzących gęstą i elastyczna strukturę przypominającą siateczkę, odpowiada za doskonałą przyczepność, dłuższą wytrzymałość i żywotność opony. Taka budowa bieżnika zapewnia mniejsze opory toczenia, które wypływają na oszczędność w zużyciu paliwa.
Szerokie polerowane rowki odpowiadają za szybkie odprowadzanie wody oraz poprawiają design bieżnika.
Design cichych rowków zwiększa komfort jazdy, zmniejsza opory toczenia i hałas wewnątrz pojazdu.
Zastosowana wokół stopki opony specjalna mieszanka gumowa Clinch wpływa na wytrzymałość stopki oraz eliminuje hałas zewnętrzny i zmniejsza opory toczenia.

 

Wskaźnik głębokości bieżnika (DSI) to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na kontrolę stanu ogumienia. Cyfry znajduące się na czole bieżnika znikają wraz stopniowym zużywaniem się opony. Symbol kropli wody informuje o granicznej głębkości bieżnika wynoszącej 4 mm.

Podstawowe informacje

PRZEZNACZENIE:
SAMOCHODY OSOBOWE O DUŻEJ MOCY SILNIKA
SEZON:
LETNIE
ROZMIARY:
17-20 Cali
INDEKSY PRĘDKOŚCI:
W=270 km/h, Y=300 km/h
CERTYFIKAT TÜV:
Testowane przez instytut TÜV SÜD Product Service GmbH 07.2018. Rozmiar opony: 225/40 R18. Samochód testowy: VW Golf VII 2.0 TDI, VW Golf VII 1.0 TSI, VW Golf GTD 184 hp. Tory testowe: Papenburg (D), Wachauring (A). Raport nr 71313511

Zapytaj o produkt
NOKIAN POWERPROOF

Akceptacja RODO...
WSKAŹNIK ZUŻYCIA BIEŻNIKA

PREZENTACJA NOKIAN POWERPROOF