Adres
92-701 Łódź, Lipiny 72B
Telefon
+48 600 833 170
E-mail
opony@rotej.pl
MenuMenu
NOKIAN WR D4

NOKIAN WR D4

Opony Nokian WR D4 z wykorzystaniem nowoczesnych technologii zostały stworzone z myślą o bezpiecznej i zrównoważonej jeździe w zmiennych warunkach pogodowych panujących w zimie na drogach Europy Środkowej. Dzięki wiedzy i 80-letniemu doświadczeniu firmy Nokian Tyres opony zimowe Nokian WR D4 zapewniają bezpieczeństwo i pewność prowadzenia na suchej, zaśnieżonej nawierzchni oraz błocie pośniegowym.


Kierunkowy bieżnik opon Nokian WR D4 w kształcie strzały skutecznie kontroluje poślizg na błocie pośniegowym oraz zapobiega zjawisku aquaplaningu.
Specjalnie opracowana zaawansowana i innowacyjna mieszanka kauczukowa Nokian Twin Trac Silica odpowiada za stabilność prowadzenia i odporność na ścieranie opony. Dzięki dużej zawartości naturalnego kauczuku, oleju rzepakowego i krzemionki przyczepność opon pozostaje taka sama niezależnie od zmian temperatury i stopnia zużycia bieżnika. Firma Nokian Tyres do produkcji opon zimowych Nokian WR D4 wykorzystuje wyłącznie oczyszczone, niskoaromatyczne oleje bez dodatków substancji toksycznych i rakotwórczych. Dzięki czemu opona gwarantuje znakomitą przyczepność na mokrej nawierzchni.
Obszar centralny bieżnika został zdominowany przez mocne i masywne centralne żebro odpowiedzialne za stabilne i precyzyjne prowadzenie niezależnie od warunków panujących na drodze.
Sztywne bloki ułatwiające prowadzenie (Stiff Handling Blocks) wyposażone w ciężkie lamele zwiększają przyczepność na ośnieżonej nawierzchni oraz poprawiają prowadzenie pojazdu.
Małe bloki bieżnika (Snow Performance Blocks) zapewniają wydajność na śniegu, a ostre skosy na bokach bloków barków (Deep Snow Booster) przylegając do nawierzchni zapewniają dodatkową przyczepność podczas jazdy w zakrętach i w głębokim śniegu. Specjalne skosy znajdujące się na tylnej krawędzi bloku bieżnika (Slush Blower) odpowiadają za wyrzucanie z rowków wody i błota pośniegowego skutecznie zapobiegając slush- i  aquaplaningowi.
Technologia cichej ściany bocznej (Silent Sidewall Technology) znajdująca się pomiędzy ścianą boczną a bieżnikiem eliminuje hałas i wibracje spowodowane kontaktem opony z nawierzchnią,  przez co jazda na oponach zimowych Nokian WR D4 jest komfortowa i przyjemna. Polerowane rowki (Polished Grooves) w łatwy sposób odprowadzają nadmiar wody i błota pośniegowego.

Opony zimowe Nokian WR D4 posiadają wskaźnik zużycia bieżnika (DSI) oraz wskaźnik bezpieczeństwa zimowego (WSI) – symbol płatka śniegu. Oba wskaźniki są pomocne w ocenie stanu ogumienia. Cyfry znajdujące się na czole bieżnika znikają wraz z zużyciem bieżnika. Symbol płatka śniegu pozostaje widoczny do głębokości bieżnika równego 4 mm. Po zniknięciu płatka śniegu kierowca powinien wymienić opony na nowe, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo jazdy.

Podstawowe informacje

PRZEZNACZENIE:
SAMOCHODY OSOBOWE
SEZON:
ZIMOWE
ROZMIARY:
13-20 Cali
INDEKSY PRĘDKOŚCI:
Q=160 km/h, T=190 km/h; H=210 km/h, V=240 km/h, W=270 km/h
CERTYFIKAT TÜV:
Poddane testom przez TÜV SÜD Product Service GmbH 10.2016 - 01.2017. Rozmiar opony: 205/55 R16 91H; samochód: VW Golf VII; miejsce testów: Papenburg (D), Wachauring (A), Ivalo (FI) Garching (D), Neubiberg (D); Nr raportu 713091822-WR.

Zapytaj o produkt
NOKIAN WR D4

Akceptacja RODO...
WSKAŹNIK ZUŻYCIA BIEŻNIKA