Adres
92-701 Łódź, Lipiny 72B
Telefon
+48 600 833 170
E-mail
opony@rotej.pl
MenuMenu
NOKIAN WEATHERPROOF

NOKIAN WEATHERPROOF

Opony całoroczne Nokian Weatherproof (M+S) zostały zaprojektowane przez firmę Nokian Tyres z myślą o bezpiecznej, komfortowej i efektywnej jeździe przez cały rok bez względu na porę roku. Nokian Weatherproof to zwycięzca wielu testów opon całorocznych. Opony Nokian Weatheproof wyróżniły się na tle konkurencji w wielu dyscyplinach testowych min.: „hamowania na śniegu”, „przyczepność na śniegu”, „aquaplaning wzdłużny”, „prowadzenie kołowe i boczne na śniegu” , „prowadzenie po łuku oraz trzymanie boczne na mokrej nawierzchni”. To trzykrotny medalista  w kategorii prowadzenia, trakcji i hamowania  na śniegu. Opony Nokian Weatheproof oznaczone symbolem płatka śniegu na tle trzech szczytów śniegu (3PMSF - Three Peak Mountain Snow Flake) posiadają homologację jako opony zimowe. To „opona zimowa” na której można jeździć latem. 

Do produkcji opon całorocznych Nokian Weatherproof wykorzystano specjalne wysokooczyszczone oleje pozbawione szkodliwych substancji toksycznych i rakotwórczych. Specjalna mieszanka gumowa została przystosowana do jazdy w niskich jak i wysokich temperaturach oraz w zmiennych warunkach pogodowych. Innowacyjna mieszanka gumowa zapewnia precyzję prowadzenia, znakomitą przyczepność oraz krótką drogę hamowania. Niskie opory toczenia obniżają zużycie paliwa. Jazda na oponach Nokian Weatherproof jest cicha i komfortowa. Opona została również wyróżniona za odporność na zużycie

Konstrukcja bieżnika została zaprojektowana tak, aby skutecznie zapobiec zjawisku aquaplaningu w lecie i slushplaningu w zimie. Polerowane rowki umieszczone na bieżniku odpowiadają za precyzyjne odprowadzanie wody i błota pośniegowego.

 

Opatentowany wskaźnik zużycia bieżnika (DSI) i bezpieczeństwa zimowego (WSI) informują kierowcę o stopniu zużywania się bieżnika. Litery znikają wraz z zużyciem gumy. Płatek śniegu informuje o głębokości bieżnika na poziomie 4 mm. Jego zniknięcie daje sygnał kierowcy o konieczności wymiany opony na nową.

Podstawowe informacje

PRZEZNACZENIE:
SAMOCHODY OSOBOWE
SEZON:
CAŁOROCZNE
ROZMIARY:
13-19 Cali
INDEKSY PRĘDKOŚCI:
H=210 km/h, V=240 km/h
CERTYFIKAT TÜV:
Poddane testom przez TÜV SÜD Product Service GmbH 10.2016 - 01.2017. Rozmiar opony: 195/65 R15; samochód: VW Golf VII; miejsce testów: Papenburg (D), Wachauring (A), Ivalo (FI) Garching (D), Neubiberg (D); Nr raportu 713091822-AS.

Zapytaj o produkt
NOKIAN WEATHERPROOF

Akceptacja RODO...