Adres
92-701 Łódź, Lipiny 72B
Telefon
+48 600 833 170
E-mail
opony@rotej.pl
MenuMenu
NOKIAN WR SNOWPROOF P

NOKIAN WR SNOWPROOF P

Nowość

Właściciele samochodów osobowych jako jedno z wielu kluczowych elementów bezpiecznej jazdy w zimie wymieniają przyczepność, bezpieczeństwo oraz precyzję prowadzenia na drodze pokrytej błotem pośniegowym bądź śniegiem. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom firma Nokian Tyres projektując nowe opony zimowe Nokian WR Snowproof P wykorzystała wieloletnie doświadczenie oraz opatentowane innowacyjne technologie.

Zmieniające się warunki pogodowe panujące na drogach Europy Środkowej sprawiają, że opony zimowe muszą radzić sobie zarówno na suchej, mokrej jak i i pokrytej śniegiem czy błotem pośniegowym nawierzchni. Opony Nokian WR Snowproof P charakteryzują się wysoką niezawodnością, bezpieczeństwem, przewidywalną i stabilną jazdą zimą niezależnie od panujących warunków pogodowych.

Koncepcja Alpine Performance zastosowana w oponach Nokian WR Snowproof P zapewnia precyzyjne i przewidywalne prowadzenie samochodu oraz niezawodną przyczepność. Koncepcja ta opiera się na trzech głównych rozwiązaniach: specjalnej zaprojektowanej mieszanki Alpine Performance, zoptymalizowanej rzeźbie bieżnika oraz gęstym lamelom.

Mieszanka Alpine Performance znacząco wpływa na poprawę przyczepności opony niezależnie od warunków panujących zimą na drodze. Opatentowany skład chemiczny mieszanki gwarantuje odporność na zużycie oraz niskie opory toczenia, co przekłada się na oszczędność w zużyciu paliwa.

Kierunkowy i symetryczny wzór bieżnika zapewnia kontrolowane i przewidywalne prowadzenie samochodu zarówno na suchej, mokrej jak i pokrytej śniegiem nawierzchni. Poprzeczne i wzdłużne rowki odpowiadają za powierzchnię styku opony z drogą zwiększając przyczepność oraz panowanie nad samochodem. Matryca wspierająca bloki bieżnika wpływa na równomierne zużywanie się opony oraz gwarantuje pewne i stabilne kontrolowanie pojazdu podczas jazdy z dużą prędkością.

Gęste lamele, polerowane rowki umieszczone w bieżniku opony odpowiadają za przyczepność opony na mokrej i zaśnieżonej drodze. Chwytaki śniegowe zapewniają przywieranie powierzchni opony podczas jazdy po miękkim śniegu. Dzięki nim opona Nokian WR Snowproof P wykazuje doskonałą przyczepność podczas gwałtownego przyspieszania i hamowania.

Opona Nokian WR Snowproof P została wyposażona w wskaźnik bezpiecznej jazdy zimą (WSI). Głębokość bieżnika oznaczona cyframi od 4 do 8 oraz płatek śniegu informują kierowcę o stopniu zużycia opony. Cyfry wyrażone w milimetrach znikają wraz z zużywaniem się bieżnika. Wartość graniczna to cyfra 4 i płatek śniegu. 

Podstawowe informacje

PRZEZNACZENIE:
SAMOCHODY OSOBOWE
SEZON:
ZIMOWE
ROZMIARY:
17-21 Cali
INDEKSY PRĘDKOŚCI:
H=210 km/h, V=240 km/h, W=270km/h

Zapytaj o produkt
NOKIAN WR SNOWPROOF P

Akceptacja RODO...
WSKAŹNIK ZUŻYCIA BIEŻNIKA

NOKIAN SNOWPROOF P