Adres
92-701 Łódź, Lipiny 72B
Telefon
+48 600 833 170
E-mail
opony@rotej.pl
MenuMenu
NOKIAN WETPROOF

NOKIAN WETPROOF

Nowa generacja opon letnich Nokian Wetproof wykorzystuje nowoczesne technologie zaprojektowane przez firmę Nokian Tyres. Dzięki koncepcji podwójnej strefy bezpieczeństwa opony letnie Nokian Wetproof zapewniają komfort i bezpieczeństwo jazdy w zmiennych warunkach atmosferycznych od wiosny do jesieni. Unikalna koncepcja gwarantuje maksymalny komfort i precyzję prowadzenia po drogach ze słabą jakością nawierzchni.
Asymetryczny wzór bieżnika służy poprawie przyczepności na suchej i mokrej drodze oraz zwiększa wytrzymałość i odporność na zużycie. Podzielony na dwie strefy bieżnik: strefę stabilizującą i strefę bezpiecznej jazdy po mokrej nawierzchni, wpływa na bezpieczną, stabilną, komfortową i cichą jazdę w każdych warunkach.
Samoblokujące się rowki odpowiadają za poprawę sterowności na mokrym podłożu i podczas opadu deszczu. Technologia cichych ścian bocznych to specjalna strefa na ścianie bocznej opony, która tłumi wibracje i hałas powstający w momencie styku opony z nawierzchnią wpływając na zmniejszenie hałasu wewnątrz pojazdu.
Rowki w kształcie piłeczki golfowejdesign cichych rowków to innowacyjne rozwiązanie,  eliminujące hałas wytwarzany podczas toczenia opony, słyszalny na zewnątrz i wewnątrz pojazdu.
W produkcji opon Nokian Wetrproof wykorzystano nowoczesną mieszankę gumową Aqua Hybrid opartą na zaawansowanych typach polimerów i strukturze krzemionki. Dzięki niej opony zapewniają lepszą przyczepność na suchej nawierzchni, minimalizują zjawisko aquaplaningu i obniżają zużycie paliwa.
Polerowane główne rowki odpowiadają nie tylko za wizualną stronę produktu, ale również przyczyniają się do szybszego i skuteczniejszego odprowadzania wody z powierzchni bieżnika.

Opatentowany przez firmę Nokian Tyres wskaźnik głębokości bieżnika (DSI) znajdujący się na czole bieżnika ułatwia kontrolę jego zużycia i poprawia bezpieczeństwo użytkowania.
Sklep z oponami Nokian: www.po-opony.pl

Podstawowe informacje

PRZEZNACZENIE:
Samochody osobowe
SEZON:
Letnie
ROZMIARY:
14-20 Cali
INDEKSY PRĘDKOŚCI:
T=190 km/h, H=210 km/h, V=240 km/h, W=270 km/h
CERTYFIKAT TÜV:
Testowane przez instytut TÜV SÜD Product Service GmbH w lipcu 2018 na wniosek spółki Nokian Tyres. Rozmiar opony: 205/55 R16. Samochód testowy: VW Golf VII 2.0 TDI. Tory testowe: Papenburg (D), Wachauring (A). Raport nr 713135660

Zapytaj o produkt
NOKIAN WETPROOF

Akceptacja RODO...
WSKAŹNIK ZUŻYCIA BIEŻNIKA

PREZENTACJA NOKIAN WETPROOF